شماره تماس : ۳۲۱۲۴۴۲۰-۰۱۳

ساعت کاری: صبح ها ۹:۳۰ الی ۱۳:۳۰ - عصرها ۱۶:۳۰ الی ۲۲

در این بازار آشفته کجا سرمایه گذاری کنیم؟

معمولا وقتی صحبت از سرمایه گذاری میشه همه مردم به فکر خرید ملک ، آپارتمان و یا ویلا میگردن، بله این ایده بسیار درستیه چون زمین ارزش افزوده پیدا میکنه و رشد سرمایه شما بالاتر خواهد بود.

نکته قابل توجه اینجاست که حالا به عنوان مثال با   ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان پول نقد وجه رایج کشور در کدام مناطق سرمایه گذاری کنیم؟ داخل شهر؟ بیرون شهر؟ سمت دریا؟ سمت کوه؟ زمین مسکونی بخریم یا زمین زراعی؟ زمین باغی بخریم یا زمین شالیزار؟ اصلا فرق بین یک زمین باغی و زراعی چیه؟ زمین سند دار و یا زمین نسق چیه؟ 

تغییر کاربری ممکن هست یا نه؟

آیا میشه دور زمین رو دیوار کنیم؟

و بسیاری از سوالات دیگه که قطعا در تصمیم گیری شما برای سرمایه گذاری به مبلغ یک میلیارد تومان بسیار موثر و مفید خواهد بود. پس با من همراه باشید.

  • اولین و مهم ترین نکته در سرمایه گذاری در بخش املاک و مستقلات اینه که شما باید این پول رو ندید بگیرید، یعنی چی؟ یعنی این که مبلغ مشخص شده برای سرمایه گذاری تعیین شده باشد.
  • برای انتخاب موقعیت خرید ملک و یا زمین ( سمت شهر، بیرون شهر ، سمت ساحل و یا کوه و …) باید به چند نکته توجه کنید؛

نخست باید ببینید که سرمایه گذاری شما صرفا جهت خرید و فروش و افزایش سرمایه است یا برای احداث بنا؟

در گام بعدی علایق خودتون رو با کارشناس و مشاوره همگام کنید، تصمیمات احساسی بسیار خطرناک هستند.

میزان بودجه و سرمایه خودتون رو مشخص کنید و همیشه رو به بالا فکر کنید.

درخصوص زمین های باغی، زراعی، و مسکونی سمت شمال کشور باید این نکته رو به شما یادآور کنیم که در زمان اجرای قانون اصلاحات ارضی ایران، کسانی که مالکیت زمین‌های کشاورزی را به گونه ثبتی در دست داشتند مالک خوانده می‌شدند. کسانی که به گونه مشروط روی زمین‌های مالکان کار می‌کردند و بخشی از فراورده یا درآمد برآمده از فروش فراورده را در دست مالک قرار می‌دادند کشاورز خوانده می‌شدند. مساحت زمین‌های تحت تصرف و کشت کشاورزان متفاوت بود. از این روی در زمان اجرای قانون اصلاحات ارضی، مقدار دقیق زمین‌های کشاورزان آماربرداری شد. مساحت سندهای صادر شده برای کشاورزان بر پایه نسق آنان در فرم‌های آماری تعیین می‌شد.

در مورد نسق زراعتی و حقوق مکتسبه از آن توسط زارع در ماده اول قانون اصلاحات ارضی چنین گفته شده بود:

زارع کسی است که مالک زمین نیست یا دارا بودن یک یا چند عامل زراعتی شخصاً یا به کمک افراد خانواده خود در زمین متعلق به مالک مستقلاً زراعت می‌کند و مقداری از محصول را به صورت نقدی یا جنسی به مالک می‌دهد.

نسق زراعی یک کشاورز عبارت است از مقدار زمین‌های تحت تصرف و کشت وی در زمان اجرای قانون اصلاحات ارضی در ایران، که برای کشت و آبادانی آن اقدام نموده باشد.

نسق در بعد از انقلاب

نسق بر پایه لایحه قانون واگذاری و احیا زمین‌ها، مصوب ۲۶ فروردین ۱۳۵۹، عبارت است از عملکرد آبادانی کسی که به‌آبادی زمین اقدام کرده‌است.

پس در نتیجه زمینهای نسق کاملا قانونی و دارای اعتبار در خرید و فروش هستند، به شرطی که کلیه مدارک کنترل شده باشند و نقشه برداری شمیم نیز یک راه حل جانبی دیگر می تواند باشد.

تیم کارشناسی مهندسین املاک گیلاک با نهایت دقت و حساسیت این مدارک را پیش از سرمایه گذاری شما کنترل می کند تا شما عزیزان با خیالی آسوده و در محل کارشناسی شده و باب میل خودتان سرمایه گذاری لازم را انجام دهید.

  • درخصوص موقعیت مکانی سرمایه گذاری

قطعا اولین نکته سلیقه و علاقه شماست، اما آیا شما از وضعیت آتی اون منطقه مطلع هستید؟ برای دوستانی که خارج از استان هستند امکان بازدید میدانی و پرس و جو از دهیار و شورا برای کنترل طرح هادی و یا طرح تفصیلی عملا امکان پذیر نیست.

شما با اطمینان خاطر میتوانید این مسئولیت را بر عهده تیم کارشناسی املاک گیلاک بسپارید تا در کمترین زمان ممکن و در بهترین و آینده دار ترین نقطه متناسب با بودجه خود سرمایه گذاری داشته باشید.

در پایان باید به این نکته توجه داشته باشید که همیشه همه چیز در یک زمان و مکان نمی گنجد! و شما باید با بهره گیری از مشاوره و تحقیقات درست و اصولی همواره تصمیم درست را در کوتاه ترین زمان ممکن اتخاذ نمایید و نگران نباشید، مراحل کارشناسی و حقوقی را به تیم باتجربه گروه مهندسین املاک گیلاک بسپارید.

تا زمانی که شما بخواهید  ما در کنار شما خواهیم بود.

ارادتمند شما

گروه مهندسین املاک گیلاک

دیدگاهتان را بنویسید
موارد مرتبط

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ

26 دی 1398 لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ با تولید سادگی نامفهوم از

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ

12 دی 1396 لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ با تولید سادگی نامفهوم از

برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید

گیلاک معتبر ترین گروه مشاور املاک در استان گیلان، همواره در کنار شماست . . .